Zóny placeného parkování v Praze

V centru Prahy jsou již několik let zavedeny zóny placeného stání. Ty jsou rozděleny podle barevného označení (modrá, oranžová, zelená), kdy každá barva má jiné podmínky pro parkování. Parkování v oranžových a zelených zónách je časově omezené a platba za parkování probíhá prostřednictvím parkovacího automatu. Pro parkování v modrých zónách je třeba speciální parkovací karta – pro obyvatele dané městské části dlouhodobá, pro ostatní jednorázové parkovací karty s časovým omezením.

Chystáte se do centra Prahy autem a nevíte kde zaparkovat? Zorientujte se podle přehledných map se zónami placeného stání:

Praha 1

Praha 2

Praha 3

Praha 7

 

Od roku 2013 se navíc zóny placeného stání rozšíří také do dalších městských částí Prahy. Modré zóny budou nově v Praze 5, 6, 11 a na Jarově. Další městské části (např. Praha 4) zavedení zón placeného stání plánují v následujících letech.

 

Kde zakoupit jednorázové parkovací karty?

Pokud Vás čeká stěhování, nebo z jakéhokoli jiného důvodu potřebujete jednorázově parkovat v modré parkovací zóně,  můžete si kartu zakoupit v informačních centrech příslušných městských částí, tedy v Praze 1, 2, 3 a 7.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *