Stěhujete se do Prahy? Do vlastního nebo do nájmu?

Míříte do našeho hlavního města? Spousta mladých lidí se stěhuje do Prahy, za prací, za studiem, za příležitostí a životní zkušeností. Praha opravdu nabízí více možností, je to takový kotel, kde se potkávají nejrůznější lidé a každý si tam najde to, co hledá. Pravdou je, že spousta lidí po nějakém čase zase z Prahy odchází … I proto je ke zvážení, jestli si v Praze pořídit vlastní bydlení nebo začít v pronájmu.

 

Vlastní bydlení v Praze

Pořídit si vlastní byt nebo dokonce domek v Praze je finančně velmi náročné. Na druhou stranu, když na to máte, je to výborná investice, protože ceny nemovitostí v Praze klesat nejspíše nebudou. Vlastní bydlení má spoustu výhod a prakticky jedinou nevýhodu. Tou je úvodní investice několika milionů korun. Pak však nemusíte platit nájem (místo toho platíte většinou hypotéku) a můžete si v bytě a s bytem dělat co chcete. Taková svoboda je moc příjemná. A když se budete chtít jednoho dne z Prahy odstěhovat, můžete byt prodat nebo jej výhodně pronajímat.

 

Pronájem v Praze

Většina lidí, kteří se stěhují do Prahy, si hledá pronájem. Ceny bytů jsou obrovské, ale pronájmy také nejsou zrovna levné. Obzvláště když je srovnáte s pronájmy někde na maloměstě nebo na vesnici. Za jeden pokoj zaplatíte i 10 000 korun měsíčně. Přesto je to dostupnější varianta než nákup nemovitosti. Velkou výhodou pronájmů je skutečnost, že můžete jednoduše změnit místo bydlení. Můžete se lehce přestěhovat jinam v Praze nebo se z Prahy úplně odstěhovat, až přijde ten pravý čas.

 

Stěhování do Prahy

Se samotným stěhováním do svého nového bytu (vlastního nebo pronajatého) vám může pomoci profesionální stěhovací firma. Ušetříte si tak spoustu starostí a vaše stěhování proběhne hladce a hlavně rychle. Během jediného dne budete mít všechny své věci na nové adrese. Nemusíte se stresovat a můžete se v klidu věnovat tomu, co vás do Prahy přivedlo (práce, studium, zábava …). Když se budete stěhovat svépomocí, bude to náročnější, ale určitě to taky zvládnete.

 

Ať se vám v Praze líbí a daří!

Comments are closed.