Z města se stěhují hlavně starší lidé

Lidí kteří se stěhují z měst je stále více, většinou jde ale o starší občany, mladší generace o teneto druh bydlení zájem nemá.
Stále častěji se setkáváme se zájmem využívání chat a chalup k trvalému bydlení. Velký zájem o toto bydlení je z řad lidí, kteří jsou v důchodovém věku, ale přibývá i mladších zájemců, kteří ovšem musí řešit problémy jako jak dojíždět do práce, kam za nákupem a zábavou, horší přístup v zimě a také přípojky na inženýrské sítě.

Dojíždění za prací

Největší zájem je o lokality kde se dá za prací dojíždět i v zimě. Nejžádanější jsou chaty se zahradou a ve stavu kdy se člověk může hned nastěhovat, i když se do budoucna předpokládá rekonstrukce nebo zateplení či výměna kotle s rozvodem topení. Na tento zájem o bydlení obce reagují častějším svozem odpadu a zvýšenou starostí o příjezdové komunikace.

Kontrast

Některé  obecní úřady mění ve svých plánechchatové oblasti na obytná území, aby udělali podmínky pro obnovou území. Staré stavby tak nahrazují nové odiné domy. A části obcí které byli v zimě opuštěné a připravené na nájezdy zlodějů, mají už své trvalé obyvatele.
Jestli však přemýšlíte o rekonstrukci caty na trvalé bydlení, musíme Vás upozornit že tato  cesta je také drahá a časově náročná a mnohdy nezbývá nic jiného než starou stavbu zbourat a začít od znova.

 

Comments are closed.